logo (81 kB)
A   A   A

21. 12. 2017 r.

Profilaktyka w Szkole Podstawowej w Końskowoli

Współcześnie dorastający młodzi ludzie są narażeni na wiele różnorodnych uzależnień nie tylko chemicznych, ale także behawioralnych. Niektóre bowiem nie dotyczą substancji takich jak narkotyki, alkohol czy nikotyna, ale pewnych zachowań, które zaczynają dominować w życiu nastolatka, zmieniają jego funkcjonowanie i postawę wobec otoczenia i bliskich. Są to uzależnienia od zakupów, hazardu, urządzeń elektronicznych itp.

W odpowiedzi na różnego rodzaju zagrożenia psychologowie MONAR realizują w naszej szkole program „Profilaktyka uzależnień” finansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dotychczas odbyły się dwugodzinne warsztaty dla uczniów klas IV – VI oraz spotkanie z rodzicami. W najbliższym czasie psycholog MONAR poprowadzi szkoleniową Radę Pedagogiczną na ten sam temat.

W ramach działań profilaktycznych szkoły 21.12.2017r. zorganizowano również 2 edycje programu profilaktycznego dotyczącego profilaktyki alkoholowej „Debata” dla klas IV – V i VI – VII. Program rekomenduje Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a finansuje, podobnie jak działania MONAR, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jego celem jest zapobieganie wczesnemu spożywaniu alkoholu i towarzyszącym temu natychmiastowym i odroczonym konsekwencjom oraz promowanie postaw abstynencji.

Pedagog szkolny: Elżbieta Janeczek

profilaktyka1 (41 kB)   profilaktyka1 (41 kB)   profilaktyka1 (41 kB)

profilaktyka1 (41 kB)   profilaktyka1 (41 kB)


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2017