logo (81 kB)

13. 01. 2018 r.

Bo mamy tę moc!

Dnia 13 stycznia bieżącego roku odbyła się piąta już Gala Wolontariusza. Uroczystość została zorganizowana w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej w stolicy naszego województwa – Lublinie. Wzięła w niej udział między innymi grupa chętnych uczniów ze Szkolnego Koła Caritas w Końskowoli wraz z panią Haliną Mrozek, która zastąpiła opiekuna naszego Koła czyli p. A. Kaczmarską.

Około godziny dziewiątej rozpoczęła się Msza Święta. Eucharystię dla wszystkich przybyłych gości sprawował ks. Wiesław Kosicki – dyrektor Caritas. Podczas jej trwania często powtarzane były słowa: „warto pomagać”. Przytaczano na przykład postawę papieża Franciszka, który w swoim życiu i pontyfikacie kieruje się miłością i dobrocią. Wspiera również chorych, cierpiących, ubogich i potrzebujących.

Po Mszy nastąpił wyczekiwany moment rozstrzygnięcia konkursu, wyłaniającego spośród ponad trzydziestu uczniów trzy osoby, które otrzymały szczególny tytuł WOLONTARIUSZA ROKU. Dzięki wieloletnim działaniom na rzecz innych wolontariusze z Końskowoli: Iga Bochniak, Kinga Wojdaszka oraz Tomek Czarnowski zostali w nim wyróżnieni.

Kolejną częścią gali było ogłoszenie wyników w konkurencji nazwanej „Mam tę moc”, skierowanej do Szkolnych Kół Caritas z terenu Archidiecezji Lubelskiej. Poszczególne akcje organizowane od początku września przez ich członków odpowiednio oceniono. Ku naszemu zdziwieniu oraz zaskoczeniu na pierwszym stopniu podium znalazło się SKC w Końskowoli. Okazało się, że zdeklasowaliśmy „rywali”, otrzymaliśmy największą liczbę punktów, a w związku z tym także nagrodę. Wszyscy bardzo ucieszyliśmy się, że nasza praca została doceniona.

Uroczystość zakończyła się jednak innym pozytywnym akcentem. Niespodzianką okazał się bowiem koncert „Rodzi się Bóg” w wykonaniu Macieja Miecznikowskiego – słynnego muzyka, byłego wokalisty zespołu „Leszcze”, a także osobowości telewizyjnej znanej między innymi z emitowanego niegdyś programu „Tak to leciało!”. Podczas wspólnego kolędowania piosenkarz opowiadał żarty, a także ciekawostki z własnego życia. Wspominał między innymi o pozytywnym wpływie śpiewania na organizm człowieka. Artysta rozdawał też autografy, a zainteresowani mogli liczyć na wspólne zdjęcie.

Gala Wolontariusza to piękne wydarzenie. Dzięki niej można dostrzec, jak wiele dobra czynimy wspólnie względem innych. W końcu „im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”.

I. B.

skc1 (42 kB)   skc1 (42 kB)  


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli
2001-2018