[Rozmiar: 91270 bajtów]
.: Szkoła Podstawowa :.
Dzień Edukacji Narodowej

14 października to Święto Edukacji, ale również szczególny dzień dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli, ponieważ co roku w tym dniu uczniowie uroczyście składają ślubowanie i są pasowani na uczniów.

Dzieci w niezwykle eleganckich strojach zaprezentowały swoje umiejętności w formie krótkiej części artystycznej. W pierwszej piosence poprosiły, aby „szkoła przyjęła ich radośnie i wesoło”. Przedstawienie uatrakcyjniło pojawienie się „duchów”, którzy „egzaminowali kandydatów” na uczniów. Dzieci poprawnie odpowiadały na wszystkie pytania dotyczące prawidłowego zachowania się. Wykazały się dużą wiedzą o szkole, o naszej ojczyźnie. Dzięki temu mogły przystąpić do uroczystego ślubowania. Jednak zanim złożyły przysięgę przyrzekły „śpiewająco”, że „bez przerwy będą dbać o pani nerwy” i że „będą uczyć się starannie oraz zachowywać nienagannie”.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnów (państwowego i szkolnego) ślubowanie złożyli rodzice, mówiąc między innymi, że „będą doceniać w dziecku to , co najlepsze i że będą pomagać w trudnych sytuacjach oraz, że będą aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły.

Następnie ślubowali uczniowie, a pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Końskowoli. Na zakończenie wychowawczynie złożyły swoim wychowankom życzenia i wręczyły pamiątkowe dyplomy. Koledzy ze starszych klas obdarowali swoich młodszych kolegów drobnymi upominkami.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.

Dziękujemy pani Teresie Orłowskiej za przybycie i dokumentowanie tej uroczystości w formie zdjęć. Szczególne podziękowania składają wychowawczynie panu Tadeuszowi Salamandrze za czas i niezwykłe zaangażowanie się w przygotowanie oprawy muzycznej z uczniami. Panu dyrektorowi GOK w Końskowoli - Krzysztofowi Kosmali dziękujemy za okazaną życzliwość i pomoc w realizowaniu tej uroczystości.

Wychowawczynie: M. Krasińska, Z. Szulik

Galeria foto

[Rozmiar: 24877 bajtów] [Rozmiar: 22753 bajtów] [Rozmiar: 18798 bajtów] [Rozmiar: 22875 bajtów]

[Rozmiar: 24877 bajtów] [Rozmiar: 22753 bajtów] [Rozmiar: 18798 bajtów] [Rozmiar: 22875 bajtów]

[Rozmiar: 24877 bajtów] [Rozmiar: 22753 bajtów] [Rozmiar: 18798 bajtów] [Rozmiar: 22875 bajtów]

[Rozmiar: 21479 bajtów] [Rozmiar: 20952 bajtów] [Rozmiar: 18884 bajtów] [Rozmiar: 21638 bajtów]

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010