[Rozmiar: 91270 bajtów]
.: Szkoła Podstawowa :.
Wycieczka do Warszawy

Dnia 10.06.2013 roku uczniowie klas VI b i V b byli na wycieczce w naszej stolicy Warszawie. Oto krótka relacja z tej wycieczki napisana przez jedną z uczennic z klasy szóstej.

Wyjechaliśmy około godziny 8, a na miejscu byliśmy po 10. Niebo było zachmurzone, więc nie podchodziliśmy do wycieczki optymistycznie. Pierwszym punktem zwiedzania był Sejm. Pan, który nas po nim oprowadzał, ciekawie opowiadał o jego pomieszczeniach i historii naszego parlamentu. Kolejnym punktem był spacer po Łazienkach Królewskich. Niestety zaczął padać deszcz, więc szybko udaliśmy się do autokaru, którym pojechaliśmy na obiad do Biblioteki Uniwersyteckiej. Po posiłku pojechaliśmy do letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego, gdzie z okazji 330 rocznicy bitwy pod Wiedniem obejrzeliśmy specjalną wystawę poświęconą królowi. Pani przewodnik, która oprowadzała nas po pałacu, bardzo interesująco opowiadała nam o zgromadzonych przedmiotach i pomieszczeniach pałacowych. Pobyt w Wilanowie dobiegł końca. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po Warszawskiej Starówce. Pan pilot, który przez cały czas nam towarzyszył, zadbał abyśmy ani chwil się nie nudzili organizując, np. zabawę:, kto pierwszy przebiegnie przez uliczkę Dolne Schodki. Wszyscy podziwialiśmy otaczającą nas piękną Warszawę. Po krótkim czasie wolnym poświęconym na zakup pamiątek, ruszyliśmy w drogę powrotną do naszej szkoły w Końskowoli. W autokarze panowała radosna atmosfera, ale każdemu było odrobinę smutno, że wycieczka tak szybko się kończy.

Cała klasa stwierdziła, że ta ostatnia wspólna wycieczka na zakończenie szkoły podstawowej była jedną z najbardziej udanych. Upłynęła w wesołej atmosferze a najważniejsze jest to, że poznaliśmy wiele ciekawych miejsc naszej stolicy.

Galeria foto

[Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]  

[Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]  

[Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]   [Rozmiar: 57452 bajtów]

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010