[Rozmiar: 91270 bajtów]
.: Szkoła Podstawowa :.
Dzień Dziecka w Wojciechowie

Dnia 3 czerwca 2013 r. odbyła się wycieczka do Wojciechowa. Została ona zorganizowana dla klas I „a” i I „b” Szkoły Podstawowej w Końskowoli z okazji Dnia Dziecka. Wychowawcy tych klas, panie Anna Kordek i Teresa Kozak zapewniły dzieciom szereg atrakcji. Jedną z nich była wizyta w kuźni Romana Czernieca. Jest to jedna z najsłynniejszych kuźni w Polsce. Kowal barwnie opowiadając o swoim zawodzie wykonał dla nas pokaz kucia podkowy. Ponieważ zabrakło konia, którego kowal miał podkuć wykonaną na naszych oczach podkową, za model posłużył dzielny uczestnik naszej wycieczki. Wywołało to ogromne emocje wśród dzieci i nie tylko.

W bocznym skrzydle kuźni znajduje się prywatna galeria wyrobów kowalskich, które można podziwiać a także zakupić pamiątki. Wiele emocji dostarczyły dzieciom również warsztaty z garncarstwa. Własnoręcznie ulepione gliniane miseczki dzieci zabrały ze sobą do domu. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Młynie Hipolit. Znajduje się w nim Muzeum Minerałów. Można zobaczyć tam gromadzoną od ponad 15 lat kolekcję minerałów z całego świata. Dodatkową atrakcją podczas pobytu w Młynie było płukanie złota, własnoręczne odlewanie pamiątkowej monety a także pokaz wybuchu wulkanu. Na zakończenie wizyty gospodarze rozpalili dla nas ognisko, na którym upiekliśmy kiełbaski. W drodze powrotnej dzieci otrzymały drobne upominki.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki, spodobał im się taki sposób spędzenia Dnia Dziecka. W doskonałej zabawie nie przeszkodziła nam nawet kapryśna pogoda. Udało nam się w suchych ubraniach i doskonałych humorach powrócić do domów.

Galeria foto

[Rozmiar: 42720 bajtów]    [Rozmiar: 42720 bajtów]    [Rozmiar: 42720 bajtów]   

[Rozmiar: 42720 bajtów]    [Rozmiar: 42720 bajtów]    [Rozmiar: 42720 bajtów]   

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010