logo1 (214 kB)
.: Start :.
Mojej Babci, mojemu Dziadziowi…

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W dniu 21 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Końskowoli uczniowie klasy I a i klasy I b mieli przyjemność gościć swoje ukochane babcie i dziadków.

Było to niezwykłe spotkanie, pełne uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Na początku p. M. Krasińska serdecznie powitała przybyłych gości mówiąc , iż każdy z nas kiedyś był dzieckiem i pamięta jak ważną rolę w życiu pełnią dziadkowie.

Dziadek i babcia to ukochane osoby, które nigdy się nie gniewają, tylko swoje wnuczęta rozpieszczają.

Pani Krasińska podkreśliła, jak ważną rolę pełnią dziadkowie, mówiąc, że stanowią Oni niewyczerpane źródło i potężny zasób informacji, którymi dzielą się ze swoimi wnukami, że są ostoją, na której zawsze można polegać, że dzięki okazywanej czułości dzieci uczą się wybaczać i okazywać miłość innym ludziom. Pani Krasińska również do dzieci skierowała słowa, życząc im, by dziadkowie zawsze byli osobami szczególnymi w ich życiu; takimi, które kocha się tylko dlatego, że są. Bo oni „żyją dla Was – a Wy jesteście dla nich tym, co mają najcenniejszego – takim skarbem, o którym czytacie w bajkach”.

Następnie pani wychowawczyni złożyła babciom i dziadziom życzenia i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia pt. „Zapusty, zapusty…”.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Zaproszeni dziadkowie mogli podziwiać piękne stroje, w które ubrane zostały dzieci.

Prezentacja słowno – muzyczna połączona z tańcem wyzwalała wśród gości częste i gromkie brawa, którymi obdarzano małych artystów.

Uczniowie dla babci i dziadzia również przygotowali laurki z życzeniami. Zostały one wręczone podczas tego spotkania.

Na zakończenie p. Z. Szulik podziękowała babciom i dziadziom za przybycie, dołączyła życzenia i zaprosiła gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dzieci podziękowały kochanym babciom i dziadkom za uczucia, za trud włożony w ich wychowanie, za miłość i codzienną troskę.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu, i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.

Życzymy Państwu, abyście zawsze byli osobami szczególnymi dla Waszych wnucząt; takimi, które kocha się tylko dlatego, że są. Serdecznie dziękujemy za przybycie i do zobaczenia za rok.

Pragniemy również skierować słowa podziękowania pani dyrektor Domu Kultury w Końskowoli - Monice Dudzińskiej, pani fotograf - Teresie Orłowskiej.

Serdecznie dziękujemy panu Tadeuszowi Salamandrze – który z niezwykłym zaangażowaniem akompaniował dzieciom podczas występu.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Wych. kl. I a Marianna Krasińska Wych. kl. I b Zofia Szulik

Galeria foto

bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)

bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)

bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)   bid-20151 (20 kB)

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010