logo1 (214 kB)
.: Start :.
Światowy Dzień Pluszowego Misia 2014

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

To historia, a jak jest dzisiaj?

Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś. Na pewno każdy z Was – małych i dorosłych ma swojego ulubionego Pluszowego Misia. Może to być zupełnie mały bury Miś, odrobinę zapomniany, mieszkający w pudle na strychu, albo piękny i kolorowy zamieszkujący dziecinne łóżeczko. Może to być zupełnie malutki Misio, którego nosimy „na szczęście” przy kluczach lub w portfelu. Czy wreszcie – może to być jeden z Wielkich i Sławnych Misiów, o których mówi się wszędzie i o których głośno niemal w każdej części świata Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek). Może to być Miś, który posiada piękne, ważne imię ku czci i pamięci zacnych przodków (np. Barnaba), a może to być Miś zupełnie bez imienia.

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Nie, nie! Taki Miś, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz. Ma duże uszy, żeby mieć coś do targania i kochania. W końcu Miś ma bardzo miękkie łapki, za które możemy trzymać, kiedy tylko chcemy.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

25 listopada 2014r. - Dzień ten zapewne na długo zapamiętają uczniowie z klas I a i I b ze Szkoły Podstawowej w Końskowoli. Sala zajęć zamieniła się w Krainę Misiów - właściciele pluszowych misiów, odpowiadając na naszą prośbę, przynieśli pluszowe zabawki.

Wspólne zabawy dostarczyły dzieciom wielu wrażeń. Uczniowie naśladowali misie i tańczyli przy piosenkach tematycznie powiązanych ze świętem. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne, a wśród nagrodzonych znaleźli się:

Kl. I a:

  • I miejsce Natalia Gorczyca
  • II miejsce Zuzanna Jurecka
  • III miejsce Zuzanna Figiel
  • Wyróżnienie: Weronika Stypuła, Mateusz Baćkowski, Kamila Rożek.

KL. I b:

  • I miejsce Nadia Krasińska
  • II miejsce Szymon Noworolnik
  • III miejsce Paulina Mrozek
  • Wyróżnienie: Nikola Mierzwińska, Wiktoria Wójcik, Magdalena Madejczyk.

Wszystkie dzieci uhonorowane zostały pamiątkowymi dyplomami potwierdzającymi udział we wspólnej zabawie. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie poczęstunku.

Wych . kl. I a Marianna Krasińska Wych. kl. I b Zofia Szulik

Galeria foto

misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)  

misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)  

misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)  

misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)   misio141 (45 kB)  

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010