[Rozmiar: 91270 bajtów]
.: Szkoła Podstawowa :.
Ogólnopolskie Święto Książkowego Misia
14 października 2013r. po raz drugi w oddziałach przedszkolnych w Zespole Szkół w Końskowoli obchodziliśmy "Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia". W tym dniu w naszej szkole "zaroiło" się od misiów, każde dziecko przyniosło swojego ukochanego pluszaka. Były to misie różnej wielkości i różnego gatunku. W tygodniu poprzedzającym imprezę czytaliśmy fragmenty książek,których bohaterem był miś, rozwiązywaliśmy zagadki związane z poznanymi podczas lektur niedźwiadkami, zrobiliśmy także wystawę książek i czasopism, w których bohaterem był miś. Świętowanie rozpoczęliśmy od odśpiewania sto lat misiom,oraz złożyliśmy uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będziemy je przytulać i szanować. Następnie z wielką uwagą wysłuchaliśmy opowiadania pt. "Bajka o Misiu" oraz przygotowaliśmy portrety niedźwiadków.

Największym powodzeniem wśród przedszkolaków cieszyły się zabawy ruchowe pt. " Puchatkowe brykanie" przy słowach piosenki "Jadą, jadą misie" oraz konkurs na zlizywanie jak najszybciej misiowego przysmaku- miodku, a także konkurs plastyczny dla chętnych dzieci pt."Mój Miś", na który dzieci wykonały przy pomocy rodziców przewspaniałe prace różnymi technikami zdobywając ciekawe nagrody.

Na zakończenie urodzin-na podwieczorek przedszkolaki otrzymały słodkie ciasteczka oczywiście w kształcie misiów przygotowane przez naszą szkolną intendentkę panią Danusię.

Joanna Łucjanek Lider kampanii CPCD

Galeria foto

misie1 (93 kB)    misie1 (93 kB)  misie1 (93 kB)  misie1 (93 kB) 

misie1 (93 kB)    misie1 (93 kB) 

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2013