[Rozmiar: 91270 bajtów]
.: Szkoła Podstawowa :.
Sąd nad papierosem

W dniu 19.04.2013 r. na apelu profilaktycznym wystąpili uczniowie z klasy VI „a”, którzy zaprezentowali scenkę pt. „Sąd nad papierosem” przygotowaną pod kierunkiem nauczyciela przyrody i zarazem wychowawcy pani Katarzyny Suszek. Zgromadzeni widzowie- uczniowie klas IV- VI Szkoły Podstawowej w Końskowoli dowiedzieli się między innymi o szkodliwości i następstwach palenia papierosów. Tematem wiodącym w przedstawieniu był nikotynizm będący przyczyną nowotworów oraz schorzeń układów krążenia i oddechowego. Zgromadzeni dowiedzieli się o tym jak papierosy wpływają i na organizm palacza oraz na biernie wdychającego dym.

W przedstawieniu „Sąd nad papierosem” w roli sędziego wystąpił Cezary Smęt, w prokuratora wcieliła się Aleksandra Matraszek, zaś adwokatem był Rafał Krakowiak. Po wysłuchaniu świadków: lekarki, której rolę odegrała Agnieszka Struzik, występowali też, tak jak na prawdziwej rozprawie świadkowie: chory- Mikołaj Ciotucha, piłkarz- Mateusz Ciupa, dziewczynka- Julia Tustanowska, palaczka- Iza Sobich. Inne osoby występujące w przedstawieniu to policjant, którego rolę odegrał Łukasz Murat i Hubert Misiarz jako woźny sądowy. Po wysłuchaniu świadków – papieros (w tej roli Katarzyna Raniuszek) został sprawiedliwie i surowo osądzony. Celem apelu profilaktycznego było zwrócenie uwagi na ogromny problem, jakim jest palenie papierosów. Jest to niebezpieczne uzależnienie pociągające za sobą wiele negatywnych skutków. Sięgając po papierosa, nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko możemy wpaść w nałóg.

Na apelu profilaktycznym był wygłoszony referat o szkodliwości alkoholu nie zabrakło również wkładu pracy pani pedagog pod kierunkiem której uczennica kl. V „a” Paulina Szymajda przygotowała i wygłosiła referat o szkodliwości alkoholu.

Warto też podkreślić wystrój auli gdzie odbywał się występ. Na ścianach zawieszono plakaty antynikotynowe i antyalkoholowe przygotowane jako prace grupowe przez uczniów z klas czwartych i piątych pod kierunkiem wychowawców. Wszyscy zaangażowani w apelu profilaktycznym zostali wyróżnieni dyplomami kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.
 

Galeria foto

[Rozmiar: 71709 bajtów]    [Rozmiar: 71709 bajtów]    [Rozmiar: 71709 bajtów]    [Rozmiar: 71709 bajtów]

[Rozmiar: 71709 bajtów]    [Rozmiar: 71709 bajtów]    [Rozmiar: 71709 bajtów]

[Rozmiar: 51403 bajtów]    [Rozmiar: 49114 bajtów]

kliknij na foto aby powiększyć


Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli - Szkoła Podstawowa
© Grzegorz Próchniak 2001-2010